Фестивал на баницата или "Денят на баницата” е международно състезание по приготвяне на традиционна баница, посещавано както от местни така и от чуждестранни гости. Празникът е изключително колоритен и пъстър, превърнал се в традиция за Бела Паланка.
Ежегодното състезание е с богата традиция. На него се събират майстори баничари от цяла Сърбия, Босна, България, Македония и Турция, дошли да покажат своето майсторство в приготвянето на вкусна баница. Ще имате възможност да опитате от най-различни видове баници - като баница с тиква, баница с месо, баница с праз и сирене, с картофи, както и още много други типично сръбски изкушения.
Уикенд в Сърбия за Фестивала на баницата в Бела Паланка - автобусен транспорт и 1 нощувка
Празник по сръбски в хотел Sax Balkan с традиционна музика
За 1 ден до Пирот (07.06) с възможност за посещение на концерт на Драгана Миркович за 41 лв.
До Пирот и Цариброд (нощувка със закуска в хотел 4*) с възможност за посещение на концерт на Драгана Миркович за 146 лв.
Уикенд екскурзия до Пирот и Бела паланка с традиционна вечеря и неограничени напитки
Екскурзия до Сърбия от 7 до 8 Юни! Нощувка със закуска в хотел 4* + автобусен транспорт, посещение на Цариброд и възможност за концерта на Драгана Миркович в Пирот